KORNEL MAKUSZYŃSKI


Mądrym być, to wielka sztuka, Ale dobrym - jeszcze większa!

Get Adobe Flash player
Czerwiec 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

GOŚCIMY

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

LOGO

NA TEREN SZKOŁY MOGĄ WEJŚĆ OSOBY Z ZEWNĄTRZ, PO WCZEŚNIEJSZYM TELEFONICZNYM UZGODNIENIU TERMINU SPOTKANIA, TYLKO WEJŚCIEM OD ULICY WAŁY JAROSŁAWA DĄBROWSKIEGO 1, DZWONIĄC DOMOFONEM.

FILM OBOWIĄZKOWY DO OBEJRZENIA

  Zgodnie z coroczną tradycją odbyły się w naszej szkole obchody „Święta Drzewa”. Celem nadrzędnym uroczystości jest krzewienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz wzbudzanie poczucia odpowiedzialności za otacząjące nas środowisko. Obchody miały charakter warsztatowy. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach plastyczno- technicznych, których nadrzędnym celem było wzbogacanie wiedzy na temat rodzimych gatunków drzew liściastych i iglastych. Dzieci rozwiązywały również krzyżówki ekologiczne z zakresu dendrologii.
Zwieńczeniem akcji było posadzenie przez Panią Dyrektor Małgorzatę Mamot „Drzewa serdeczności i tolerancji”. Fundatorem drzewa była Zieleń Miejska Gminy Rawicz. Posadzony dąb czerwony ( Quercus rubra L. ) będzie ozdobą przyszkolnych skwerów zieleni. Obchody „Święta Drzewa” były także okazją do przeprowadzenia konkursu na logo tabliczki upamiętniającej ten fakt. Tegoroczne posadzenie drzewa miało na celu rozpoczęcie kultywowania tego zwyczaju w kolejnych latach.

 

 

Copyright © 2021 SP3RAWICZ  Rights Reserved.