W październiku w naszej szkole ruszyła innowacja pod tytułem "Matmo, gdzie jesteś?". Jej realizacja ma na celu pokazanie praktycznych zastosowań matematyki w naszym codziennym życiu. Ruszyły już dwa projekty dla klas 6 i 7 (klasy szóste planują posiłki dla nastolatka, obliczając ilość niezbędnych składników, ich kaloryczność oraz ceny, natomiast klasy siódme wykonują projekt pokoju z kosztorysem remontu i umeblowania).
W poniedziałek klasa 6 c rozpoczęła przygodę z zakupami. Nigdzie lepiej nie nauczymy się liczyć na ułamkach dziesiętnych, niż w sklepie:) Podczas wypełniania kart pracy uczniowie korzystali z ulotek marketu Lidl - kupowali produkty spożywcze oraz chemiczne. Obliczali, ile zapłacą za podaną listę zakupów, ile zostanie im reszty. Planowali także imprezę dla kolegów i koleżanek, kupując przekąski i napoje. Zabawa byłą przednia:)