Nie cenilibyśmy radości, gdyby była wiecznotrwała i snuła się nieprzerwanie. Gorycz bólu i dotkliwość cierpienia tym słodszą nam czynią radość, co się zjawi. Nie byłoby radości bez smutku. Nikt by nie wiedział, że to radość właśnie. Tym skwapliwiej witamy dzień, że przed nim snuła się mroczna oślepła noc. Kornel Makuszyński (z książki Awantura o Basię)

Dnia 17 maja 2018 roku na stadionie w Lesznie odbył się finał rejonu leszczyńskiego w czwórboju la. Grupa chłopaków liczyła 10 szkół, każdy został przydzielony ze szkołą o podobnym wyniku uzyskanym w danym powiecie. Reprezentanci SP 3 w pierwszej konkurencji zmierzyli się w biegu na 60 m, następnie w skoku w dal, rzucie piłeczką i na końcu biegu na 1000 m. Ostatecznie uzyskali 883 pkt i zajęli 8 miejsce, tracąc do I miejsca 206 pkt.

Brawa za podjęcie walki i uzyskanie jak najlepszych wyników przy dość mokrej pogodzie.

Gratulacje

Opiekun: Ewa Szybaj
W poniedziałek 23 kwietnia na stadionie żużlowym odbył się Finał powiatowy w drużynowych biegach przełajowych (rocznik 2005 i młodsi). Nasi reprezentaci startowali w 2 grupach: rocznik 2005 i 2006 oraz 2007 i młodsi. W każdej drużynie startowało 6 zawodników, jednak 4 pierwszych punktowało dla szkoły.

W klasyfikacji generalnej dziewcząt:

- w roczniku 2007 i młodsze zdobyły II miejsce/9

- w roczniku 2005 i 2006 zdobyły II miejsce/8

natomiast w biegu indywidualnym III miejsce uzyskała Natalia Góźdź.

W grupie chłopców:

- w roczniku 2007 i młodsi zdobyli I miejsce/10

W biegu indywidualnym na I miejscu przybiegł Krzysztof Kryg, pozostała trójka punktujących uzyskała w klasyfikacji ogólnej 5, 6 i 12 miejsce.

- w roczniku 2005 i 2006 zdobyli I miejsce/8

natomiast w biegu indywidualnym II miejsce uzyskał Aleksander Bańkowski. Kolejni punktujący zawodnicy z naszej szkoły byli na miejscu 5, 7 i 9.

Wielkie brawa i gratulacje dla naszych reprezentantów. Chłopcy zajmując I miejsce drużynowo dalej będą rywalizować w finale wojewódzkim oraz zawodnicy indywidualni, którzy zajęli miejsca I-III. Opiekunowie: Aleksandra Barańska i Ewa Szybaj
Dnia 17 kwietnia na stadionie OSiR w Rawiczu odbył się finał powiatu w czwórboju lekkoateltycznym. W grupie dziewcząt było 9 szkół, natomiast u chłopców aż 10. Nasi reprezentanci pokazali się z dobrej strony, osiągając bardzo dobre wyniki w 4 konkurencjach i dzięki temu zajęli wysokie miejsca. W klasyfikacji generalnej dziewczęta zajęły III miejsce (brązowy medal) zdobywając łącznie 928 pkt. Chłopacy zajęli I miejsce (złoty medal) uzyskując 902 pkt, z przewagą nad SP4 aż 150 pkt.

Gratulacje i wielkie brawa!

Chłopacy dalej powalczą w Lesznie.

Opiekunowie: Aleksandra Barańska, Ewa Szybaj

Dnia 27 marca 2018 roku w Rawiczu spotkali się mistrzowie pięciu powiatów rejonu leszczyńskiego Igrzysk Dzieci. Nasz zespół chłopców SP3 jako mistrz powiatu rawickiego był także współorganizatorem tego dużego wydarzenia wraz z Powiatowym SZS. W wyniku rozegranych 6 turniejowych meczów kolejność miejsc w Rejonie Leszczyńskim jest następująca: I miejsce SP7 Leszno, II miejsce SP3 Rawicz, ex.III miejsce SP1 Kościan oraz SP Wolsztyn, 5 miejsce SP Rydzyna. W finałowym meczu turnieju zespół SP3 Rawicz uległ zespołowi SP7 Leszno wynikiem: 21:33. Gratuluję chłopcom mini koszykówki bardzo dobrej,walecznej postawy na boisku pod wodzą kapitana Igora Kaczmarka. Cieszymy się bardzo ze srebrnego medalu w Rejonie!!! Opiekun: Aleksandra Barańska

CZEKA NAS

Maj 2018

Copyright © 2018 SP3RAWICZ  Rights Reserved.