W bieżącym roku szkolnym, nasza szkoła przystąpiła do projektu ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ, który ma na celu pomoc wybranemu dziecku z kraju misyjnego (głownie z Zambii i Etiopii) w dostępie do edukacji. Poprzez cykliczne akcje przeprowadzane w ciągu roku, będziemy mogli poprzez pomoc finansową, wesprzeć w/w cel. Dzięki ADOPCJI NA ODLEGŁOŚĆ, istnieje możliwość opłacenia czesnego w szkołach oraz wyposażenia dzieci w mundurki, buty, podręczniki, plecaki i przybory szkolne. Misjonarze ze zgromadzenia Salezjanów, działający w SALEZJAŃSKIM OŚRODKU MISYJNYM, mogą zapewnić dzieciom i młodzieży kompleksową opiekę i stworzyć odpowiednie warunki do wychowania, zapewnić codzienne posiłki w przedszkolach, szkołach i oratoriach salezjańskich.

Na początek, już w najbliższy czwartek, będzie można zakupić na szkolnym korytarzu słodkie co nieco, a tym samym pomóc rówieśnikom w ich niełatwej sytuacji.

O kolejnych akcjach będziemy informować na bieżąco.

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU!!!

WARTO POMAGAĆ!!!

koordynatorki akcji:

p. Agata Kupczyk

p. Kamila Heinze

Październik 2019

Copyright © 2019 SP3RAWICZ  Rights Reserved.