Kwiecień 2021

7 maja br. uczniowie kl. 4b uczestniczyli w warsztatach detektywistyczno - dziennikarskich                      w Rawickiej Bibliotece Publicznej. Zajęcia prowadził Krzysztof Koziołek, pisarz i dziennikarz z Nowej Soli.  W pierwszej części dzieci zostały podzielone na dwie grupy, z których każda miała za zadanie odszukać książkę z serii Dziennik cwaniaczka. Do celu prowadziły je zaszyfrowane koperty, które musieli odnaleźć. Następnie należało uważnie przeczytać polecenia. Mimo dobrej współpracy poszczególnych grup i tak dali „wprowadzić  się w maliny” przez podchwytliwe koperty.  Po świetnej zabawie                                     i rozszyfrowaniu zagadki, uczniowie przy współpracy z pisarzem wymienili rodzaje mediów,                                      a następnym zadaniem było wymyślenie tytułu artykułu do odbywających się zajęć. Na zakończenie wszyscy pisali kilka zdań wstępu do wymyślonego przez siebie tytułu. Podsumowując zajęcia, pan Krzysztof stwierdził, że niektórzy mogą pomyśleć w przyszłości o zawodzie dziennikarskim.