Z wizytą u seniorów

KORNEL MAKUSZYŃSKI


Nie cenilibyśmy radości, gdyby była wiecznotrwała i snuła się nieprzerwanie. Gorycz bólu i dotkliwość cierpienia tym słodszą nam czynią radość, co się zjawi. Nie byłoby radości bez smutku. Nikt by nie wiedział, że to radość właśnie. Tym skwapliwiej witamy dzień, że przed nim snuła się mroczna oślepła noc. Kornel Makuszyński (z książki Awantura o Basię)

Get Adobe Flash player
LOGO

 

    Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie kl. I b odwiedzili  seniorów w Domu Dziennego Pobytu w Rawiczu. Dzieci wystąpiły z programem artystycznym.        Z pełnym zaangażowaniem recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz zaprezentowały się w układach tanecznych. Po występie wręczyły prezenty – serduszka. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz słodkościami. Występ dostarczył podopiecznym wielu wzruszeń, a dla uczniów naszej szkoły była to kolejna lekcja wychowawcza, która uczy szacunku i życzliwości jaką trzeba okazywać osobom starszym.