DNIA 24 WRZEŚNIA 2019 R. NA STADIONIE ŻUŻLOWYM W RAWICZU ODBYŁY SIĘ MISTRZOSTWA POWIATU RAWICKIEGO.
W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW DO ZMAGAŃ STANĘŁO SIEDEM DRUŻYN W IGRZYSKACH DZIECI, PIĘĆ W IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ ORAZ JEDNA W LICEALIADZIE.
ROZKŁAD MIEJSC PRZEDSTAWIŁ SIĘ NASTĘPUJĄCO:

IGRZYSKA DZIECI DZIEWCZĘTA:
1. SP 4
2. SP PAKOSŁAW
3. SP3
4. ZSP NR 2
6. SP 1
7. SP SIERAKOWO

IGRZYSKA DZIECI CHŁOPCY:
1. SP SIERAKOWO
2. SP 3
3. SP 4
4. SP PAKOSŁAW
6. SP 1
7. ZSP 2

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ DZIEWCZĘTA:
1. SP4
2. ZSP NR 2
3. SP 3
4. SP SIERAKOWO
5. SP DUBIN

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ CHŁOPCY:
1. SP 3
2. SP DUBIN
3. SP 4
4. ZSP NR 2
5. SP SIERAKOWO

DRUŻYNA CHŁOPCÓW Z NASZEJ SZKOŁY W SKŁADZIE ALEKSANDER BAŃKOWSKI, BRAJAN CICHOWLAZ, KAMIL DWORNICZAK, JAKUB KORCZYŃSKI, JAKUB ŁUKASZYK, JAKUB MAMOT AWANSOWAŁA DO FINAŁU WIELKOPOLSKIEGO.

W ramach działającego w naszej szkole Szkolnego Klubu Wolontariusza, zrzeszeni  w nim uczniowie, przygotowali jesienne stroiki, które zdobić będą stoły podczas uroczystości dla seniorów w rawickim Domu Kultury. W najbliższy czwartek natomiast, odbędzie się szkolenie dla członków wolontariatu. W najbliższych dniach również weźmiemy udział w porządkowaniu grobów, a w planie mamy pieczenie pierników oraz niespodziankę dla seniorów w murach naszej szkoły. Wszystkie chętne osoby, które chciałyby włączyć się w pomoc drugiemu człowiekowi, zachęcamy do współpracy.

opiekunowie wolontariatu

p. Alicja Rataj

p. Kamila Heinze

Szkolne Koło Caritas zaprasza już w najbliższy czwartek, 10 października, na pyszne kremówki, z których całkowity dochód, zostanie przekazany na pomoc w kosztownej  terapii 28 - letniego Mateusza. Bliższe informacje na plakatach w szkole.

ZACHĘCAMY DO WSPARCIA AKCJI

SMACZNEGO !!!!

We wrześniu odbyły się pierwsze spotkania związane z matematyczną innowacją dla klas 5 i 6 pod tytułem „Gry i łamigłówki jako elementy wspierające rozwój matematycznego myślenia dzieci w wieku szkolnym”. Na razie dwie grupy liczące po kilkunastu uczniów „bawiły się” matematyką w formie gier „Trzy w rzędzie”, „Tangram” czy „Kropki i kwadraty”. Dzieci zaczęły też przygotowywać krzyżówki na szkolny konkurs. Zdrowa rywalizacja i logiczne myślenie – tego uczymy się podczas naszych zajęć!
Październik 2019

Copyright © 2019 SP3RAWICZ  Rights Reserved.