Styczeń 2020

Dn. 15 stycznia 2019r. odbył się koncert charytatywny 'Moja i twoja nadzieja', którego celem było zebranie środków na leczenie p. Beaty Twardej, psycholog z Rawicza.
Nauczyciele SP3 w Rawiczu: p. Maciej Pląskowski, p. Anna Szymankiewicz, p. Paula Ratajska i p. Alicja Rataj włączyli się w pomoc dla p. Twardej i wystąpili na koncercie, prezentując utwór 'Obok nas' Czesława Niemena. Poniżej nagranie ich występu:

Naszym nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie, a p. Beacie Twardej życzymy powrotu do zdrowia!
Drodzy uczniowie klas 5 i 6!
Na przełomie lutego i marca odbędzie się w naszej szkole I Szkolny Turniej Sudoku. Ta japońska łamigłówka liczbowa doskonalne rozwija logiczne myślenie i spostrzegawczość, warto więc poświęcić trochę czasu na zabawę nią. Co kilka dni na fanpage naszej szkolnej innowacji matematycznej SP3iGry oraz na blogu projektu SP3iGry publikowane będą zadania treningowe. Możecie je wydrukować lub przepisać i wwolnej chwili rozwiązać. Życzymy udanej zabawy i powodzenia na turnieju!

W tegorocznej edycji gminnego konkursu MAMY TALENT, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 4 w Rawiczu, uczestniczyli także uczniowie naszej szkoły. Byli to: Maja Okupnik z kl. Ia, Agnieszka Heinze z kl. Ib, Karolinka Świtelska z kl. Ib, Laura Trzęsowska z kl. IVa, Stanisław Dolat z klasy IVa oraz Wojciech Dolat z klasy IIb.

Zaprezentowali oni zdolności wokalne, instrumentalne oraz sprawnościowe, których rewelacyjne wykonania nagrodzono gromkimi brawami. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, a wśród nagrodzonych znaleźli się: bracia Dolat - nagroda Starosty Rawickiego oraz Laura Trzęsowska - nagroda Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawiczu. GRATULUJEMY!!!

„Droga ku szczytom jest celem człowieka…”, pod takim hasłem obchodzony był w naszej szkole 8 stycznia Dzień Patrona. Podczas akademii zostały wręczone nagrody i dyplomy uczestnikom konkursów dla kl. 2 „Przygody Koziołka Matołka” i kl. 4 – 8 „Życie i twórczość Kornela Makuszyńskiego”. Dzieci z kl. 3a przygotowały program artystyczny pt. „Wędrówka z Koziołkiem Matołkiem”. Na wybranej lekcji uczniowie przygotowali informacje o patronie szkoły oraz czytali fragmenty jego książek.