DRODZY UCZNIOWIE!

SZKOLNY WOLONTARIAT

ORAZ

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Zapraszają serdecznie w dniu 27 lutego (środa)

na

PYSZNE PĄCZKI

w cenie 2,50 zł

Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc w leczeniu:

Mikołaja, Damiana i Matyldy

W sobotę, 16 lutego, odbył się finał WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO.
Uczniowie, którzy uzyskali odpowiednią ilość punktów w etapie rejononym, uzyskali awans do finału, który miał miejsce w Poznaniu. W gronie tych szczęśliwców był uczeń klasy 8B, Piotr Heinze. Dzięki swojej determinacji, wiedzy i umiejętnościom, Piotr otrzymał zaszczytny tytuł FINALISTY.

Gratulujemy ogromnego sukcesu Piotrowi oraz nauczycielowi, który wspierał go w przygotowaniach do konkursu, p. Marlenie Sulikowskiej.

14 lutego, w czwartek o godzinie 14.00 odbył się w naszej szkole Walentynkowy Konkurs Pięknego Czytania Literatury Miłosnej. Był on przeznaczony dla uczniów klas VI - VIII. W tegorocznej, pierwszej edycji tego konkursu wzięło udział osiem uczestniczek.
     Teksty, które  uczennice przygotowały, pochodziły z różnych epok literackich - od starożytności po czasy współczesne. O werdykcie zdecydowała komisja składająca się z:  goszczącego w SP 3 pracownika Biblioteki Pedagogicznej w Rawiczu, pani Karoliny Szurman  - nauczyciela opiekującego się świetlicą oraz przewodniczącej szkoły - Oliwii Andrzejewskiej. Był on następujący: trzecie miejsce zajęła Justyna Czajkowska, która przeczytała wiersz Adama Mickiewicza "Niepewność", drugie miejsce - Ewa Snella i tekst "Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek" Pawła Boręsewicza, natomiast zwyciężczynią została Weronika Winna, a zaprezentowała "Hymn o miłości".
       Potyczki przebiegały w przyjemnej atmosferze, a rywalizacji towarzyszyły dość duże emocje. Za rok kolejne Walentynki, miejmy nadzieję, że konkurs będzie równie ciekawy, jak tym razem.

Jak co roku – z grupą Kolędników Misyjnych, zwerbowanych z Eucharystycznego Ruchu Młodych, z parafii Chrystusa Króla, chodziliśmy po ulicach Rawicza, odwiedzaliśmy mieszkańców Rawicz - jako reprezentanci sp3, by zanieść radosną wieść o narodzeniu Chrystusa, który jest nadzieją dla całego świata.
Tym razem zebrane ofiary są przeznaczone dla dzieci z krajów Afryki: Rwandy i Burundi.

Nasze kolędowanie to radość przyjmowana i dawana, zwłaszcza tam, gdzie nas oczekiwano,
ale i tam, gdzie mieszkały osoby starsze samotne czy też bardzo chore, leżące… To owszem,
także zebrane ofiary czy przygoda, ale i przykrość z zamkniętych domów, zimno, deszcz
– wszelkie znoszone trudy. To była również nasza ofiara dla dzieci z krajów misyjnych.

W tym roku kolędowaliśmy m.in.  na ul. Miłej, Różanej, Stawowej oraz XXX-lecia i przyległe. Niestety nie byliśmy w stanie dotrzeć wszędzie, ale w przyszłym roku może będziemy kontynuować.  Dzięki ofiarności mieszkańców dla afrykańskich dzieci zebraliśmy 1.453,10zł.

Niech będą dzięki Bogu za tych, którzy otworzyli swoje serca na drugiego człowieka w potrzebie – zarówno za Kolędników, jak tych, którzy nas przyjęli.

Luty 2019

Copyright © 2019 SP3RAWICZ  Rights Reserved.