Nie cenilibyśmy radości, gdyby była wiecznotrwała i snuła się nieprzerwanie. Gorycz bólu i dotkliwość cierpienia tym słodszą nam czynią radość, co się zjawi. Nie byłoby radości bez smutku. Nikt by nie wiedział, że to radość właśnie. Tym skwapliwiej witamy dzień, że przed nim snuła się mroczna oślepła noc. Kornel Makuszyński (z książki Awantura o Basię)

KLIKNIJ NA LALECZKĘ

I GŁOSUJ

II EDYCJA KONKURSU!!!

FOTO FLASH

Poniedziałek, godzina 9:00, szkolne boisko i tłumy dzieci. Zakończyły się wakacyjne szaleństwa i przyszedł czas powrotu do szkolnych ławek. Nastał rok szkolny 2017/2018!

Podczas uroczystej akademii społeczność SP3 w Rawiczu powitała nowych uczniów naszej szkoły - dzieci z klas 1A i 1B.

Część artystyczną przygotowali uczniowie klas 3b (p. Maria Balbus), 6c (p. Marlena Sulikowska) i 7b (p. Agnieszka Płoszajczak).

Po akademii uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal, w których otrzymali plany lekcji na nowy rok szkolny.

Szanowni rodzice!

Spotkanie adaptacyjne dla dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klas pierwszych odbędzie się 29 sierpnia 2017r. od godziny 10.00 do godziny 12.00.

Dzieci z oddziału przedszkolnego proszę o zabranie kapci.

Serdecznie zapraszam,

dyrektor szkoły

Małgorzata Mamot

Dnia 23 czerwca 2017r. w czasie akademii z okazji zakończenia roku szkolnego pożegnaliśmy, jednego z naszych nauczycieli wychowania fizycznego, pana Zbigniewa Barańskiego, który odszedł na emeryturę. Łez wzruszenia nie dało się ukryć…

Podczas uroczystości ceremonię pożegnania nauczyciela rozpoczęła swoim przemówieniem pani dyrektor, Małgorzata Mamot.

„Szanowny Panie Zbigniewie Barański!

W dniu tak ważnym i znaczącym zwracam się do Pana słowami gorących podziękowań za wieloletnią pracę, za wysiłek i trud wychowawczy,  za życzliwe serce.

Dziękuję za ciężką pracę i wieloletnie zaangażowanie w rozwój pasji sportowych naszych uczniów, za tysiące godzin spędzonych z dziećmi w sali gimnastycznej, na boisku sportowym. Jest Pan nauczycielem, który kocha swoją pracę. Nigdy nie liczył Pan dodatkowych godzin spędzonych z dziećmi, wielokrotnie na zasadach wolontariatu. Nigdy nie brakowało Panu cierpliwości i wiary w swoich podopiecznych. Uczniowie bardzo Pana cenią za konkretne wymagania, ale równocześnie wielkie serce, zrozumienie i pochylenie się nad każdym problemem młodego człowieka. Potrafił Pan motywować uczniów do wysiłku, ale też ten wysiłek doceniać i nagradzać. Pana uczniowie odnosili wiele sukcesów na arenach sportowych, na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Swoją pogodą ducha, skromnością i życzliwością zjednywał Pan sobie serca wychowanków i autorytet wśród rodziców, koleżanek i kolegów nauczycieli. Przez wiele lat tworzył Pan część tej szkoły. (….)".

Następnie pana Zbigniewa Barańskiego pożegnali przedstawiciele Rady Rodziców i uczniowie.

W oczach wielu osób pojawiły się łzy wzruszenia. Tych nie był w stanie powstrzymać nawet sam bohater dnia, który po słowach podziękowań skierowanych do uczestników uroczystości, po raz ostatni w swojej pracy zawodowej użył gwizdka.

Panu Zbigniewowi Barańskiemu życzymy przede wszystkim zdrowia, radości i dni wolnych od trosk i kłopotów.

22.09.2017 Ferienhaus Ostsee

CZEKA NAS

Copyright © 2017 SP3RAWICZ  Rights Reserved.