Nie cenilibyśmy radości, gdyby była wiecznotrwała i snuła się nieprzerwanie. Gorycz bólu i dotkliwość cierpienia tym słodszą nam czynią radość, co się zjawi. Nie byłoby radości bez smutku. Nikt by nie wiedział, że to radość właśnie. Tym skwapliwiej witamy dzień, że przed nim snuła się mroczna oślepła noc. Kornel Makuszyński (z książki Awantura o Basię)

Podczas Gali  zakończenia tegorocznego Festiwalu Rzemiosła Artystycznego w Domu Kultury w Rawiczu, odbył się okolicznościowy koncert. Jedną z uczestniczek, która uświetniła go swoją obecnością, była Oliwia Andrzejewska z klasy VIc. Nie pierwszy to Jej występ przed szeroką publicznością, dlatego jak zwykle zaprezentowała rewelacyjnie swój wokalny talent. Gratulujemy !!!

Zdjęcie dzięki uprzejmości: Aldona Brycka - Jaskierska

Radio Elka

W Mikołajki, 6 grudnia, uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć przedstawienia teatralne przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji. Klasy starsze obejrzały spektakl pt. 'Ten Obcy', bazujący na lekturze szkolnej o tym samym tytule. Wydarzenie miało miejsce w Domu Kultury w Rawiczu.

12 grudnia w Rawickim Domu Kultury, odbył się XVII Przegląd Utworów Bożonarodzeniowych. W tegorocznym spotkaniu wzięło udział bardzo wielu wykonawców, wśród nich zarówno soliści jak i zespoły śpiewacze. Naszą szkołę reprezentowała klasa IVc, która zaprezentowała się w repertuarze kolędowym. Wydarzenie to, już w prawie świątecznym klimacie, jak co roku przebiegło w miłej, radosnej i prawie rodzinnej atmosferze.

Dnia 28.11.2017r. uczniowie klasy "0A" wraz z wychowawczynią i p. K. Zagaja wyjechały na wycieczkę do Krobi do "Muzeum Stolarstwa i Biskupizny". Po muzeum oprowadzał dzieci historyk sztuki i mistrz stolarstwa Pan Marek Hałas, który po ojcu i dziadku przejął zamiłowanie do stolarstwa. Z pasją opowiadał o tym zawodzie prezentując dzieciom różne maszyny i urządzenia do obróbki drewna. Zaprezentował również zabawki, które były wykonane z drewna i liczyły niemal 100 lat. Następnie oprowadził grupę po izbie, w której prezentowały się dawne przedmioty użytku codziennego oraz stroje biskupiańskie, tłumacząc na jaką okazję i w jakim wieku ubierano określony strój. Można było zobaczyć także dawny wózek do dziecka. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z kulturą Biskupizny. Po zwiedzaniu dzieci udały się do innego pomieszczenia, w którym przystąpiły do warsztatów lepienie z gliny. Każde dziecko otrzymało kawałek gliny gdzie po uzyskaniu instrukcji od prowadzącego przystąpiły do pracy. Wszyscy uczestnicy ulepili piękne miseczki, które zabrali ze sobą na pamiątkę zajęć. Po ciężkiej pracy każde dziecko otrzymało kubek ciepłej herbaty i drożdżówkę . Wycieczka była pełna wrażeń i emocji, które wszyscy zapamiętają na bardzo długo.

14.12.2017 Ferienhaus Ostsee

CZEKA NAS

Copyright © 2017 SP3RAWICZ  Rights Reserved.