Nie cenilibyśmy radości, gdyby była wiecznotrwała i snuła się nieprzerwanie. Gorycz bólu i dotkliwość cierpienia tym słodszą nam czynią radość, co się zjawi. Nie byłoby radości bez smutku. Nikt by nie wiedział, że to radość właśnie. Tym skwapliwiej witamy dzień, że przed nim snuła się mroczna oślepła noc. Kornel Makuszyński (z książki Awantura o Basię)

Tego i wielu innych rzeczy dowiedzieli się uczniowie klas 4b oraz 4d podczas wycieczki do Deli Parku w miejscowości Trzebaw. Uczniowie wzięli udział w warsztatach przyrodniczych, w trakcie których usłyszeli wiele ciekawostek na temat wymarłych gatunków zwierząt, jak też o zwierzętach, które udało się odnaleźć i przywrócić do ekosystemu. Na zakończenie warsztatów mieli okazję samodzielnie składać modele szkieletu mamuta.
Oprócz zajęć warsztatowych klasy obejrzały bogate w eksponaty wystawy w parku:
- miniatury słynnych światowych budowli, w tym Stone Hedge, nieistniejących już wież WTC czy więzienia Alcatraz;
- gigantyczne owady i rośliny, a między nimi ćmy, mrówki czy rośliny owadożerne;
- prehistoryczne zwierzęta, w tym też mamuty.
Cały wyjazd zakończyło ognisko z kiełbaskami.

W piątek 18 maja uczestniczyliśmy w XV Międzyszkolnym Turnieju „Jestem Bezpieczny”. Drużyna w składzie Oliwia Andrzejewska, Maja Mazur, Oliwia Paprocka, Roksana Depa oraz Bartosz Węcłaś rywalizowała z zespołami innych szkół podstawowych. W trakcie turnieju rozwiązywane były testy na temat bezpieczeństwa, wykonano plakat na zadany temat oraz zaprezentowano przygotowaną piosenkę o tematyce związanej ze współczesnymi zagrożeniami. Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana. Udało się nam zająć drugie miejsce.

W minioną sobotę uczniowie z klasy I B oraz III C   uczestniczyli w Rawickim Festiwalu Sportu i brali udział w biegach sztafetowych. Nie było łatwo, ale każdemu udało się pokonać dystans 380m. Wróciliśmy z medalami oraz nagrodami.

22 maja 2018r odbyła się trzecia edycja konkursu CZYTAM – ROZUMIEM – ODPOWIADAM, który odbył się w sali artystycznej w Domu Kultury. Wszystkie dzieci były świetnie przygotowane. Komisja konkursowa oceniała płynność czytania, intonację oraz rozumienie tekstu. Reprezentanci z naszej szkoły zdobyli wyróżnienia - na każdym etapie edukacji. GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!

CZEKA NAS

Maj 2018

Copyright © 2018 SP3RAWICZ  Rights Reserved.