Koniec roku szkolnego 2018/2019 i odejście od nas klasy 8b to także zakończenie dwuletniego projektu wymiany kartek w j. angielskim z uczniami SP w Gomulinie. W trakcie projektu uczniowie klasy 8b wysyłali kartki, w których opisywali swoje zainteresowania i dokonania oraz wysyłali świąteczne życzenia. Podobne kartki otrzymywali od korespondencyjnych kolegów z Gomulina. Była to świetna okazja do użycia języka angielskiego w praktyce.

W roku szkolnym 2019/2020 projekt ten będzie kontynuowany w klasach 7a i 7b (wymiana kartek z jedną ze szkół z Opola).
We wrześniu rusza w naszej szkole innowacyjny projekt matematyczny pod tytułem „Gry i łamigłówki jako elementy wspierające rozwój matematycznego myślenia dzieci w wieku szkolnym”, a prowadzić go będzie p. Magdalena Stańko. Program skierowany będzie na razie tylko do uczniów klas 5 oraz 6 naszej szkoły. W ramach jego realizacji odbędą się dla dzieciaków warsztaty z gier matematycznych i łamigłówek logicznych, seria konkursów szkolnych, a jeśli się uda może nawet jakaś wycieczka – niespodzianka!
Już teraz zapraszamy na fanpage projektu na portalu facebook TUTAJ oraz na blog projektowy TUTAJ .
Blog i fanpage będą uzupełniane na bieżąco w roku szkolnym. A na razie pojawiają się tam powoli opisy fajnych, interesujących gier i łamigłówek, dzięki którym rozwija się logiczne myślenie dzieciaków, a co za tym idzie zmniejszają się ich problemy z matematyką! Gry i łamigłówki są przeznaczone nie tylko dla dzieci w klasach 5-6. Z powodzeniem poradzi sobie z nimi już pierwszoklasista!
Zapraszamy!

W dniu zakończenia roku szkolnego, na uroczystej akademii o godz. 11.00, pożegnaliśmy ABSOLWENTÓW KLAS ÓSMYCH

Życzymy im, najpierw zasłużonego wakacyjnego wypoczynku, a od września - powodzenia na kolejnej drodze edukacji, w wybranych szkołach.